Güneşten Elektrik Enerjisi Üretimi Yatırımları Semineri

Güneşten Elektrik Enerjisi Üretimi Yatırımları Semineri, 25 Temmuz 2019 tarihinde Entegro Enerji Sistemleri ve ESSİAD iş birliği ile gerçekleşti.

İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde, 66 katılımcı ile düzenlenen seminerde katılımcılara güneş enerjisi ile elektrik üretim teknolojileri, mevzuat ve güncel gelişmeler hakkında bilgi verildi.

7/24 yüksek elektrik tüketimi olan soğuk hava deposu sahiplerine, soğutma sektöründe makine-teçhizat imalatı yapan firma temsilcilerine ve diğer katılımcılara 12/05/2019 tarihinde yayımlanan Lisanssız Elektrik Yönetmeliği ile önü açılan Güneş Enerji Sistemleri yatırım süreçlerinin özetlendiği seminere konuşmacı olarak Entegro Enerji Sistemleri Genel Müdürü Eşref Deniz ve Genel Müdür Yardımcısı Tonay Adıyaman ile SolarEdge Satış Müdürü Sertaç Laçinkaya katıldı.

Seminer Katılımcıları

Seminerde Genel Müdürümüz Eşref Deniz, özellikle İzmir’de Solar Enerjiye neden mecburuz, Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi nasıl gerçekleşir, Güneş Enerji Sistemleri çalışma prensibi nedir, GES işletme ve bakımı nasıl yapılır sorularını cevaplandırırken, Solaredge firmasından Sertaç Laçinkaya Optimizer’lı Solar İnverter (Evirici) çalışma prensiplerini; bu sistemin merkezi evirici ve dizi eviriciden üstünlüklerini örnekleriyle ortaya koydu. Genel Müdür Yardımcımız Tonay Adıyaman, Güneş Enerji Sistemleri Yatırım Aşamalarını kurulumdan kabul işlemlerine kadar kadar tüm detaylarıyla açıkladı ve yatırımın maliyet – geri dönüş sürelerini örnek hesaplamalarla anlattı.

ESSİAD Başkanı SolarEdge Entegro

Yoğun ilgi ile gerçekleşen orgarnizasyonda emeği geçen ESSİAD ve katılımcılarımıza ilgileri için teşekkür ederiz.

Eşref Deniz Seminer Sunumu için;

https://drive.google.com/file/d/1dVdvOnhjZFsWVBKXToQ84ktVvT-bUWum/view?usp=sharing

Tonay Adıyaman Seminer Sunumu için;

https://drive.google.com/file/d/1SxfIpMsS1aHa6KKjSGWWmK7NkQ6yADHG/view?usp=sharing

Sertaç Laçinkaya Sunumu için; https://www.youtube.com/watch?v=GPb-dSH_qq8

Güneş Paneli Temizliğinin Önemi

Güneş Paneli Temizliğinin Önemi Güneş Enerjisi Santrali (GES) verimliliğini üretilen enerjideki kayıplar belirler. GES verim […]

Detay

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretiminin Önemi

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretiminin Önemi Güneş enerjisinin popülerliği tüm dünyada son sürat artmakta. İnsanlar genellikle […]

Detay

AC ve DC Enerji

AC ve DC Enerji  Alternatif Akım (AC) ve Doğru Akım (DC) Farkı Nedir? Akım elektrik […]

Detay
en_USEnglish
en_USEnglish