Biz Kimiz

Entegro Enerji Sistemleri 2013 yılından beri Türkiye’de çatı üstü ve arazi tipi anahtar teslim Güneş Enerjisi Sistemleri kuran bir EPC (Mühendislik – Tedarik – Kurulum) firmasıdır.

Entegro Enerji Sistemleri 2013 yılı Şubat ayında İzmir’de kurulmuştur. Şirketin ortakları Almanya merkezli Entegro GMBH ve Eşref Deniz’dir.

2007 yılından beri solar enerji sektöründe çalışmakta olan Eşref Deniz, Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisidir. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Muğla Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Deniz şu anda Ege Üniversitesinde Güneş Enerjisi alanında doktorasına devam etmektedir. 

2013 yılına kadar Firması Akademi Mühendislik’le güneş enerjisi alanında projelendirme ve danışmanlık faaliyeti yürüten Eşref Deniz 2012 yılında ilk lisanssız Güneş Enerjisi Santral projesini hazırlayarak TEDAŞ’a onaylatmıştır. Solar enerji projelerinin standart bir yapıya ulaşmasında katkıları bulunan Deniz 2009 – 2013 yılları arasında kurucu ortağı olduğu İnteraktif Enerji firması ile solar inverter Ar–Ge projelerinin koordinatörlüğünü de yürütmüştür.

2013 yılından beri Entegro Enerji Sistemlerinde Genel Müdürlük görevini yürüten Eşref Deniz şirkette satış, pazarlama,  proje koordinasyonundan ve iş geliştirmeden sorumludur.

Entegro GMBH (https://www.entegro.eu) 2007 yılından beri Almanya’da solar enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Ortakları Elektrik Mühendisi Dieter Röttger ve kardeşi Thomas Röttger’dir. Fröndenberg / Ruhr merkezli firma kurulduğu yıldan beri ev çatı solar sistemleri, tarım, hayvancılık ve endüstriyel tesislerin çatı güneş enerjisi sistemleri, okul ve hastane çatı / cephe solar sistemleri ve açık arazi güneş enerjisi santralleri kurmaktadır. Bunun yanı sıra Entegro GMBH bu güneş enerjisi santrallerinin işletme ve bakım faaliyetlerini de yürütmektedir.

Dieter Röttger, Entegro GMBH Kurucu Ortağı ve Genel Müdürüdür. Kariyerine 1992 yılında ABB Grup Ar–Ge departmanında başlayan Röttger, 1999 – 2009 yılları arasında Kostal Group’ta solar inverter Ar–Ge departman yöneticiliğini yürütmüştür. Kostal Solar (https://www.kostal-solar-electric.com) Röttger’in yönettiği ekiple ilk üç fazlı solar inverteri piyasaya sürmüştür. 2007’de kardeşi Thomas Röttger’le Entegro GMBH’yi kuran Dieter Röttger 2009 yılında Kostal’dan ayrılmıştır.  

Solar enerji alanında birkaç patenti bulunan Dieter Röttger Almanya’da solar enerji standartlarını hazırlayan teknik komite (Çalışma Grubu 373 Fotovoltaik Sistem Teknolojisi) ve benzeri bir çok teknik oluşum içerisinde aktif olarak görev almaktadır.

Entegro GMBH’nin diğer kurucu ortağı Thomas Röttger metal konstrüksiyon teknisyenidir ve bu alanda oldukça deneyimlidir. Thomas saha işlerinden sorumludur.

Misyon:

Solar Enerjideki uzmanlığımızla bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek ve sektördeki diğer kurumların örnek alabileceği bir firma  olmak,

Ülkemizde solar enerji sistemlerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak,

Daha yaşanabilir bir dünya için karbon emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlamak.

Vizyon:

Örnek kurum kültürü ve yüksek müşteri memnuniyetiyle güneş enerjisi sektöründe, hizmet verdiğimiz bölgede lider firma olmak.

Değerlerimiz:

  • Sektörümüzde önde gelen firmalardan olmak
  • Müşterilerimizi, çalışanlarımızı, hissedar ve tedarikçilerimizi mutlu etmek
  • Teknolojiyi yakından takip edip en iyi hizmeti sunmak
  • Adil, dürüst olmak ve güvenilirliği ön planda tutmak
  • Çalışanlarımızın mesleki gelişimine katkıda bulunmak
  • İnançlara ve farklılıklara saygılı davranmak
  • Sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi hedeflemek
  • Yasal ve ahlaki kurallara uymak

 

en_USEnglish
en_USEnglish