Entegro Fotovoltaik Sistemleri bölgesinde en fazla çatı üstü fotovoltaik enerji sistemi kurulumu yapmış firmadır. Okul, kamu binası, endüstriyel tesis, tavuk çiftliği, büyükbaş hayvan çiftliği, incir deposu, soğuk hava deposu ve benzeri birçok işletme çatısına ve otoparkına anahtar teslim güneş enerji sistemleri kurmuş ve devreye almıştır. Bu tesislerden hemen hemen hepsinin işletme ve bakım sürecini de yönetmektedir.

İşletme olarak çatınıza bir güneş enerjisi yatırımı düşünüyorsanız, bizimle irtibata geçtiğiniz taktirde işletmenizi ziyaret ederek ücretsiz olarak yapacağımız keşif sonrasında tarafınıza detaylı bilgi veririz. Sürecin devamında da tecrübe ve bilgimizle yüksek kalite standartlarımızı hizmetinize sunarız.

Keşif sonrası yapılacak işleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sistem tasarımı,
  • Elektrik dağıtım kuruluşu başvuruları
  • İlgili mercilerden gerekli izinlerin alınması
  • Proje / onay süreçleri
  • Tedarik ve kurulum
  • Kabul işlemleri
  • İşletme ve bakım
İşletmeniz için Güneş Enerjisi Santralinin kurmanın faydaları

Endüstriyel tesis, depo, tarımsal işletme, soğuk hava deposu, hayvancılık tesisi, okul, hastane ve benzeri ticari işletmelerin hepsi güneş paneli yerleşimi yapılabilecek çatılara sahiptir. Bu binaların hepsinde yüksek yoğunlukta elektrik enerjisi tüketilir ve her ay elektrik enerji tedarikçilerine yüksek miktarda fatura öderler.

Bu faturaların bir kısmının ya da tamamının artık tarafınıza düzenlenmeyeceğini düşünün. Bunun yerine ortalama 6 yıl aynı miktardaki fatura tutarını bankanıza kredi geri ödemesi olarak yatırıyorsunuz, bu sürenin sonunda elektrik faturası derdinden kurtulmuş oluyorsunuz. Solar enerji sisteminiz tasarım / kullanılan malzeme / işçilik bakımından yüksek kalitedeyse geri kalan 17 – 18 yıl boyunca da size bedava elektrik üretecektir.   

İşletmeler elektrik tüketiminin büyük bir çoğunluğunu güneşten yararlanılabilen saatlerde yaparlar. Yaz aylarında soğutma ihtiyacından dolayı elektrik tüketimi artar. Bu bakımdan tüketiminize göre ölçeklendirilerek kurulan bir fotovoltaik enerji sistemi öz tüketiminizi karşılayabilir.

Bunun yanı sıra işletmenin elektrik şebekesine bağlantı gücü, bağlantı şekli (işletme direkt alçak gerilimden mi ya da kendine ait bir trafo üzerinden mi şebekeye bağlanıyor?) çatısına kurmak istediği fotovoltaik enerji sisteminin büyüklüğünü direkt etkiler.

Fotovoltaik enerji sistemine sahip olmak isteyen ticari bir işletmenin çatıları ilk etapta statik yönden analiz edilir. Yük taşıma kapasitesi bakımından çatının yetersiz olması durumunda solar paneller monte edilmeden önce çatının güçlendirilmesi gerekir. Bunun için statik projelerin hazırlanıp ilgili kurumlara onaylatılması şarttır.

Çatısında solar elektrik sistemi bulunan bir işletme bu durumu reklam aracı olarak kullanarak rekabet avantajı elde edebilir. Güneş enerji sistemi ile karbon ayak izini azaltan işletme toplumdaki imajını ve itibarını güçlendirir.

en_USEnglish
en_USEnglish